Časté dotazy

Zvládnu zprovoznit hrad sám?

Určitě ano. Moje děti to zvládají sami. Stačí roztáhnout podkladovou folii, která je součástí zápůjčky, rozbalit na ní hrad, uzavřít vypouštěcí otvory (pokud je hrad má), navléknout rukáv na přírubu ventilátoru, který je také součástí zápůjčky, a pečlivě kolem ní rukáv poskládat a zajistit páskou na suchý zip nebo provázkem, který je součástí rukávu. Pak stačí připojit ventilátor do zásuvky na 220 V a zapnout. Hrad se nafoukne během chvilky. Potom je nutné ho zajistit kolíky proti převržení větrem do kotvících bodů s oky. A můžete na něj pustit děti.

Vejde se mi hrad do auta?

Nabízíme hrady různých velikostí. Většina z nich se ve sbaleném stavu i s příslušenstvím vejde do osobního auta po sklopení zadních sedadel. Pokud máte větší combi, dodávku nebo přívěsný vozík, můžete si bez obav přijet pro jakýkoli hrad z naší nabídky.

Kolik mě bude stát elektřina? Musí ventilátor běžet celou dobu?

Ventilátor musí běžet po celou dobu, kdy je hrad používaný. Vzduch uniká propustnými švy hradu, udržuje v hradu správný tlak a nemůže se tak stát, že by se hrad přetlakoval a vybuchl. U typu hradů, které půjčujeme, se to stát nemůže. Pokud si děti chtějí dát pauzu, je možné ventilátor vypnout a zapnout ho až když zase chtějí skákat. Spotřeba při současné ceně 6 Kč/kWh a průměrné spotřebě ventilátorů, které máme v nabídce, se bude pohybovat od 50 do 100 Kč/den.

Uzavírá se smlouva o zapůjčení?

Vždy uzavíráme smlouvu o zápůjčce. Pokud si pro hrad někoho pošlete, musí být smlouva psaná na toho, kdo hrad vyzvedává. Jsme pouze půjčovna. Nezajišťujeme dozor na hradech, které zapůjčujeme pro vaši akci. Můžeme vám hrad po dohodě dovézt a nainstalovat. Odpovědnost za děti, které si budou na atrakci hrát i za její stav po zápůjčce, je na vás a smlouva se uzavírá právě proto. Rozhodně tedy doporučujeme nenechávat děti bez dozoru ať už pro jejich bezpečnost, tak z důvodů poškození atrakce. Je nutné dodržovat pokyny pro počet dětí i jejich věk a váhu. Hrad rozhodně není určený pro dospělé.

Platí se záloha na zapůjčení? Kdy budu platit za zapůjčení a kdy můžu rezervaci zrušit?

Žádné zálohy neúčtujeme. Hrad vám po objednávce a jejím potvrzení z naší strany zarezervujeme. Platit za zapůjčení můžete buď v hotovosti při vyzvednutí hradu u nás na provozovně, nebo v případě naší dopravy u vás při instalaci. V případě platby na účet je na faktuře nastavená splatnost až po akci. Rezervaci můžete zrušit kdykoli a bez storno poplatků, ale prosíme, abyste tak učinili hned, jak se rozhodnete objednávku zrušit, abychom mohli hrad nabídnout jiným zájemcům. Pokud už ale například objednáme dopravu k vám, budeme v případě zrušení vaší objednávky na poslední chvíli požadovat náhradu nákladů s ní spojených.

Co se stane když hrad poškodíme?

Pokud při používání nebo po něm objevíte drobná poškození (například několik povolených švů, dírku v řádu mm) nic se neděje. Drobné opravy si děláme sami a nic za ně neúčtujeme. Ovšem větší poškození (prasklé švy v řádu cm, protržené sítě na stěnách, proříznutí, vytržení zipu výpustného otvoru nebo vytvoření boule na skákací ploše) vznikají téměř vždy v důsledku nedodržení pokynů pro používání hradu a jejich opravy vyžadují odbornou péči a jsou nákladné. Dají se řešit z vašeho pojištění nebo uhrazením v hotovosti.

Můžeme hrad používat v dešti?

Hradu samotnému déšť nijak zvlášť nevadí. Ventilátor ale funguje na elektřinu a tam v případě deště může hrozit úraz elektrickým proudem. Proto pokud není možné udržet ventilátor v suchu, používání hradu nedoporučujeme.

Co když nestihnu hrad do termínu vrácení uvést do původního stavu?

Ve smlouvě požadujeme vrátit hrad ve stejném stavu, v jakém jste si ho půjčili. Pokud to počasí neumožňuje, zavolejte a určitě najdeme řešení. Je nám jasné že počasí nikdo neporučí.